Penis büyütme (falloplasti)

ameliyat

Penisin büyüklüğü erkeğin yapısal özelliklerine ve kalıtımına bağlıdır. Bazı durumlarda penisin yetersiz boyutu hormonal bozukluklardan veya doğuştan anomalilerden kaynaklanmaktadır.

Şu anda penisi büyütmenin tek etkili yolu ameliyattır. Bununla birlikte, bir ameliyata karar vermeden önce, bir erkek olası tüm kontrendikasyonları dikkate almalı ve kalifiye bir cerraha danışmalıdır.

İşlem türleri

Plastik cerrahi yardımı ile uzunluk ve genişlikte penis büyütme sağlanabilir. Erkekler genellikle kombine cerrahiye başvurur. Penisin boyutunu değiştirmek için birkaç teknik vardır:

  • Ligamentotomi, penisin uzunluğunu artırmaya yönelik bir prosedürdür. Bu teknik en modern ve güvenli olarak kabul edilir, ancak erektil disfonksiyonlu hastalarda kontrendikedir. Özü, süspansiyon bağının kesilmesinde yatmaktadır (ligamentum suspensorium penis - penisin askı bağı, tomia - diseksiyon). Operasyon, boyutu 1-2 cm artırmanıza izin verir ve daha sonra özel bir ortopedik cihazın (genişletici) giyilmesi penisi 4-6 artırır. Ligamentotomi sonrası kliniğimiz, penisin kalınlığını artırmak ve şeklini hizalamak için lipofilling önerebilir.
  • Lipofilling, penisi kalınlaştırmak için kullanılan bir prosedürdür. Bu, hastanın yağ dokusunun genital organın derisinin altına sokulmasıyla sağlanabilir. Operasyon penisi yaklaşık 1 cm çapında büyütebilir. Uzun gerektirmeziyileşme, ancak bunun etkisi kısa sürelidir.
  • Kas nakli, penisin çapını artırmayı amaçlayan karmaşık bir cerrahi işlemdir. Nakil, karın duvarı veya fasyadan doku kullanır. Flep genital organa yerleştirilir, damarlar dikilir. Sonuç olarakpenisin çapı 3-4 cm artırılabilir.
  • Falloprotetikler, sadece penisin yetersiz boyutu değil, aynı zamanda disfonksiyonu da dahil olmak üzere yalnızca katı endikasyonlara göre gerçekleştirilir. Protez için kıkırdak dokusu veya elastik malzemeler kullanılır.

Okumalar

Gelişimsel anomaliler haricinde normal bir cinsel yaşam sürdürmek için penis büyütme gerektiğinde bu operasyon estetik nedenlerle yapılmaktadır.

Penis normal çalışıyorsa ve erkek üreme yeteneğine sahipse, cerrahi müdahale için doğrudan endikasyon yoktur. Ne kadar falloplasti gerektiğine - uzman karar verecektir.

Kontrendikasyonlar

Penis büyütme ameliyatı hastanın ciddi hastalıkları, iç organ lezyonları, kan pıhtılaşma bozuklukları, diabetes mellitus, onkoloji vb. varsa kontrendikedir.

Falloplasti olasılığına ilişkin karar, muayene sonuçlarına ve hastanın sağlık durumuna bağlı olarak ilgili hekim tarafından verilecektir.

Ameliyat için hazırlanıyor

Ameliyattan önce cerrah hastaya danışır. Doktor size olası tüm riskler ve sonuçlar hakkında bilgi verecek ve ayrıca en uygun ameliyat yöntemini seçecektir.

Hazırlık aşamasında, bir erkeğin olası kontrendikasyonlar amacıyla vücudun kapsamlı bir incelemesinden geçmesi gerekecektir. Hastanın kan ve idrar bağışı yapması, EKG ve X-ışını prosedüründen geçmesi ve bir ürolog tarafından muayene edilmesi gerekecektir.

İşlem ilerleme

Klinikte seçilen yöntem ne olursa olsun operasyon genel anestezi altında yapılacaktır. Operasyonun seyri, istenen sonucun yanı sıra seçilen tekniğe bağlıdır.

Ligamentotomi ve lipofilling ortalama bir saat sürer. Kas nakli - yaklaşık 3 saat. Protez operasyonunun süresi 1-2 saattir.

Kurtarma

Ligamentotomi sonrası rehabilitasyon süresi nispeten kısadır: ameliyattan sonra hasta yaklaşık 2 gün hastanede kalacaktır. Taburcu olduktan sonra muayene ve pansuman için düzenli olarak gelmeniz gerekecektir. 2-3 hafta sonra dikişneredeyse görünmez. Uzatıcıyı en az 6 ay takmanız gerekecek.

Falloprotetikler daha uzun ve daha ciddi bir iyileşme süreci gerektirecektir. Süresi erkeğin vücuduna bağlıdır.

Bir kas naklinden sonra iyileşme süresi en az 5 hafta sürecektir.

Küçük bir penis, bir erkeğin normal bir yaşam sürmesini engelleyen çok hassas bir sorundur. "CM-Clinic" tıp merkezi uzmanları, penis büyütme operasyonu için gerekli niteliklere sahiptir. İçinfalloplasti hakkında daha fazla bilgi edinin, bir cerrahla randevu alın.

Falloplasti hakkında popüler sorular

Ligamentotomi için kesi nerede yapılır?

Cerrahi bölgeye ya pubik bölgeden ya da skrotumun orta hattı boyunca erişilebilir. İkinci yöntem daha az travmatiktir ve iz bırakmaz. Pubik erişim yöntemi, penisin vücutta saklı olan kısmının maksimum salınması gerekiyorsa kullanılır.

Ligamentotomiden sonra pansuman gerekli olacak mı?

Evet, ilk pansuman taburcu olduğu gün (operasyondan sonraki gün) yapılacaktır. Daha sonra - cerrahın tavsiyelerine uygun olarak.

Ligamentotomi sonrası uzatıcı takmak zorunlu mudur?

Genişletici takmak gerekli değildir, ancak daha iyi sonuçlar verir. Cihazı kullanma kararı bireysel olarak doktor tarafından verilmektedir.

Genişletici takmak zararlı mı?

Hayır, uygulama kurallarına uyulursa: Arka arkaya 3 saatten fazla giymeyin, kumaşları sıkmayın. Kullanmadan önce bir doktora danıştığınızdan emin olun.