Penis büyütme ameliyatı

ameliyatla penis büyütme endikasyonları

Modern toplumda erkek penisi insan vücudundaki en popüler organdır. Çok fazla konuşma, duygu, alay, hayranlık vb. Çağrıştırır.

Çoğu bilim adamı, bir erkeğin dik durumdaki normal uzunluğunun 12 ila 20 cm arasında olduğuna inanır Muhtemelen birçok kişi bilmiyor, ancak bir erkeğin penisinin büyüklüğü doğrudan vücudundaki seks hormonlarının seviyesine bağlıdır. Yani, daha fazla hormon, daha büyük penis. Bunların fazlalığı, penisin uzunluğunun 25-30 santimetreye kadar çıkmasına neden olabilir. Azalan hormon seviyesi veya endokrin sistemin doğuştan hastalığı olması durumunda, penis küçük olacaktır - 12-14 santimetre veya daha az. Çoğu durumda penisin uzunluğu 16-18 santimetredir.

Modern tıp, erkekliği cerrahi olarak büyütmeyi mümkün kılar. Bu tür operasyonlar, vücutta düşük düzeyde seks hormonları olması durumunda ve bir mikropenisin varlığında (aslında, bu tıbbi bir terimdir), genital organın boyutu, ereksiyon durumunda 10 cm veya daha az olduğunda gerçekten tavsiye edilir.

Bununla birlikte, erkekler arasında, penisin boyutu ne kadar büyük olursa, ereksiyonun o kadar iyi olacağı ve seks sırasında bir kadını memnun etme olasılığının artacağı yönünde bir görüş vardır. Sizi hayal kırıklığına uğratmak için acele ediyoruz, ama durum bu değil. Aslında, adil cinsiyeti tatmin etme yeteneği penisin büyüklüğüne bağlı değildir, hepsi bir erkeğin diğer yeteneklerine, becerilerine ve yeteneklerine bağlıdır.

Penisi büyütme yolları

Ama yine de, penisin boyutu 12-20 cm sınırlarına uysa ve yine de bir sebepten dolayı büyütmek istiyorsanız, cerrahi müdahalenin gerekli olmadığı başka yollar da vardır.

  • Vakum pompası. Klasik versiyon. Vakum, penise daha fazla kan akışına yardımcı olacaktır. Daha sonra kan çıkışını azaltmak için genital organı bir halka ile kıstırırsınız. Cihazın dezavantajları açıktır: halkayı çıkarır çıkarmaz, penis kesinlikle hemen orijinal durumuna geri dönecektir. Yan etkiler: morarma, kan damarlarında hasar, apseler, geçici erektil disfonksiyon.
  • Ağırlıklar, her türlü egzersiz.Bir kez olsun, örneğin penisin biseps gibi bir kas olmadığını hatırlayın. Eğitilemez, pompalanamaz veya onun gibi bir şey olamaz. Ancak penisi hafifçe uzatmanıza ve uzatmanıza izin veren yöntemler var. Bu yöntemler esas olarak ağırlıklarla esnetmeye dayanır. Önceden cerrahi müdahale olmaksızın bu tür prosedürler, bağların ve dokuların yırtılmasına neden olabilir. Uzmanlar, bu tür manipülasyonların yapılmasını önermiyor ve etkinliklerini ciddi şekilde sorguluyor.
  • Tabletler, kremler ve diğer cihazlar.Saçma absürtlük. Bu tür araçlar, üreticiler için bir reklam gösterisinden başka bir şey değildir. Bu tür ilaç ve fonların kullanıldığı kayıtlı penis büyütme vakası yoktur.

Cerrahi

Doktorlar penis büyütme operasyonlarının günümüzde plastik cerrahide çok popüler olmadığını söylüyor. Toplumdaki mevcut eğilimler göz önüne alındığında bu muhtemelen anlaşılabilir bir durumdur. Sonuçta, plastik cerrahların ana müşterileri hala kadınlar. Ancak bu alandaki uzmanlardan birine göre erkek hastalar arasında genital organı artırmak için cerrahi müdahale büyük talep görmektedir. Üstelik operasyonlar sadece bu kritere göre normdan sapma gösteren kişiler tarafından değil, aynı zamanda 20 cm bile yeterli olmayanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Cerrahi, diğerlerinden farklı olarak da gerçekleşen etkili bir yöntem olabilir. Her operasyonda olduğu gibi, riskler ve prosedürden sonra beklentilerinizin gerçek sonuçlarla örtüşmemesi ihtimali vardır.

Toplamda 2 tür penis büyütme ameliyatı vardır:

  1. Penis uzatma.Penis, pelvise özel destek bağları (kordonlar) kullanılarak tutturulur. Organın bir kısmı vücudun içinde gizlidir. Bu bağların kesilmesi penisin daha fazla görülmesini sağlar. Bağların hemen yeniden kaynaşmaması için, altı ay boyunca ağırlıklandırma ve çekme işlevini yerine getiren özel bir aparat giymek gerekir. Bu cihaz, genişletici olarak adlandırılır. Doğru kullanıldığında erkek genital organını esneterek oluştuğu dokudaki hücre sayısının artmasına neden olur. Penis uzatma ameliyatı yaptırıp yaptırmayacağından hala şüphe duyan hastalarım, her gün 6 saat uzatıcı takmanız gerektiğini, her 2 saatte bir 15 dakika ara vererek (ve uyurken takmak yasaktır) bildirmek isterim. Böyle bir cihazı dar kıyafetlere sığdırmak çok zordur, bu da aktif bir yaşam tarzı sürmeyi neredeyse imkansız hale getirecektir. Bir genişletici takmak, paraphimosis gibi komplikasyonlarla doludur. Başarılı bir operasyon, tam bir iyileşme süreci ve ek egzersizlerden sonra peniste 3-5 cm'lik bir artış elde edebilirsiniz.
  2. Penisin kalınlaşması.Bu prosedür, en başından beri, yağ dokusunun, hastanın vücudunun diğer bölgelerinden penisin şaftına temel olarak nakledilmesini içeriyordu. Böylece üye daha büyük hale geldi. Bu seçeneğin birkaç dezavantajı vardır, çünkü yağ dokusu kısmen emilir, penis yumrulu hale gelir. Erkekliği kalınlaştırmak için modern operasyonlar gerçekleştirme tekniği, genetik olarak benzer olmayan bir organizmadan nakledilen bir doku olan bir allogreftin kullanılmasını içerir.

Penis büyütme ameliyatının maliyeti nedir?

Penis büyütme için yapılan plastik cerrahinin oldukça geniş bir maliyeti vardır. Fiyatta bu kadar küçük olmayan bir yayılma, çeşitli tekniklerin kullanımıyla ilişkilidir. Fiyat ayrıca müdahalenin türüne (uzatma, kalınlaşma) bağlıdır.

Ameliyat sonrası olası riskler ve komplikasyonlar

Ameliyat masasına yatmadan önce, artıları ve eksileri tartmanız gerekir. Genel olarak, bu tür plastiğin verimliliği% 97, 5'tir. Ancak uzmanlara göre, hastaların sadece% 35'i sonuçlardan gerçekten memnun, % 50'si penisi büyütmenin yeni yollarını aramaya başlıyor.

Komplikasyonlar arasında yara izleri, enfeksiyonlar, normal ereksiyon açısındaki değişiklikler, iktidarsızlık ve azalmış duyarlılık bulunur.

Erkek penisi çok hassas ve alışılmadık bir organdır. Cinsel ve zihinsel sağlığınız riski altında, normal bir penisi inanılmaz boyutlara büyütmeye değer mi?