Penis uzunluğunun arttırılması

Erkeklik boyutu sorusu, özellikle ergenlik döneminde erkekleri her zaman endişelendirmiştir. Bu, erkek özgüveninin temel unsurlarından biridir. Daha güçlü cinsiyetin hemen hemen her üyesi, penisin normal boyutunun ne olduğu ile ilgileniyordu ve onu parametreleriyle karşılaştırdı.

Penis boyutunun mevcut derecelendirmesi:

  • Micropenis - gerilmiş penisin uzunluğu 2 cm'den fazla değilse;
  • Daha küçük penis - ereksiyon durumunda 9. 5 cm'den kısa penis;
  • Normal penis - ereksiyon durumunda istatistiksel olarak ortalama 9, 5 cm veya daha fazla boyut;
  • Dev penis - dik haldeyken 24 cm'den daha uzun.

Resmi olarak kaydedilen en uzun penis 34, 3 cm'dir.

Penisin uzunluğu, bir erkeğin boyuna ve kilosuna bağlıdır. Büyüme ne kadar yüksek olursa, penis ne kadar uzun olursa, erkek o kadar kalın, penisi o kadar küçük olur.

Penis şekli de değişebilir:

  • penisin tabanı ve ucu yaklaşık aynı çapta olduğunda silindiriktir;
  • , tabanlar glans penisinden açıkça daha geniş olduğunda işaret etti;
  • mantarı, penisin geniş bir başı ve dar bir tabanı olduğunda.

Ereksiyon sırasında penisin büyüme derecesi, istirahat halindeki boyutuna bağlı değildir.

CİNSİYET ÖLÇÜMÜ

Penisin boyutunu belirlemek için doğru ölçülmesi gerekir. Ölçüm, vücudun dorsal (üst) yüzeyi boyunca dik bir pozisyonda, penisin tabanından (penopubikal açı - penis tabanı ve karın ön duvarı tarafından oluşturulan açı) başın kenarına sakin, gergin ve dik bir durumda yapılır. Penopubikal açı 90 derece olmalıdır (penis yere paraleldir).

Penisin boyutunun en doğru ölçümleri için, farklı günlerde ve farklı zamanlarda birkaç ölçüm yapmanız gerekir, ardından sonuçların ortalaması alınır. Bu yaklaşım, uyarılma seviyesi, günün saati, oda sıcaklığı, cinsel aktivite sıklığı ve ölçüm hataları nedeniyle boyuttaki doğal dalgalanmaları hesaba katar.

Ölçümler penisin alt tarafı boyunca oturur pozisyonda veya yana yatık haldeyken alınırsa yanlış kabul edilir.

CİNSİ ARTIRMAK İÇİN KORUYUCU YÖNTEMLER

muhafazakar penis büyütme yöntemleri

Penisi uzatmanın konservatif yöntemi, bir genişletici (özel bir germe cihazı) kullanmaktır. Bu yöntem, eski zamanlarda bazı Afrika kabileleri tarafından boynu, kulakları, dudakları, penisi uzatmak için kullanılıyordu.

Yöntem, hızlandırılmış hücre bölünmesi ve doku kütlesinde bir artışla ortaya çıkan, canlı dokunun bir gerilme kuvvetinin uygulanmasına verdiği fizyolojik tepkiye dayanmaktadır. Bu tekniğin dezavantajı, uzatıcıyı uzun süre (en az 6 ay), her gün, en az 4-6 saat, ayakta durabilir, uzanabilir, yürüyebilir, oturabilirsiniz. Bir uzatıcı yardımı ile penisin boyu inceltilmeden 5 cm'ye varan bir artış sağlanır.

Muhafazakar penis boyutunu büyütme tekniğinin doğru kullanıldığında hiçbir yan etkisi yoktur, doğurganlığı ve ereksiyonu etkilemez.

DAHİ ARTIŞIN CERRAHİ YÖNTEMLERİ

Penis büyümesinin cerrahi tedavisi, penil bağın cerrahi olarak diseksiyonu (ligamentotomi) ile erkek üretranın perineal (iç, gizli) ve asılı (dış) kısımlarının oranının değiştirilmesinden oluşur.

Ligamentotomi bir ürolog veya androlog tarafından yapılır. Ligamentotomi, lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Penisin askı bağına operatif yaklaşımlardan biri penosorotaldir (postoperatif yara izini görünmez kılan skrotum yoluyla). Derinin diseksiyonundan sonra, corpora cavernosa yana itilir, süspansiyon bağı açığa çıkarılır ve kesilir. Ardından hemostaz ve deri dikişi yapılır. Bu durumda, penisin kendisi boyut olarak değişmez, ancak sarkan kısmının artması yönünde yalnızca uzunluğun yeniden dağılımı gerçekleşir.

Bu tip penis büyümesine karar veren erkeklerin, ameliyat sırasında kesilen bağın işlevinin penisi sert tutmak olduğunu hatırlamaları gerekir. Ligamentotomiden sonra penis, ereksiyon sırasında daha hareketli hale gelir ve bu da ilişki sırasında kırılma riskini artırır.

KOMBİNE ARTIŞ YÖNTEMLERİ

Maksimum etkiyi elde etmek için, bir erkeğe ameliyattan sonraki 6 ay içinde daha fazla genişletici (konservatif tedavi) ile cerrahi tedavi (ligamentotomi) önerilir, yani tedaviye kombine bir yaklaşım kullanılır.